Залежність життя людини від клімату


Вивчаючи природу материків та океанів ми також знайомимося із життям різних народів. Ми з’ясували, що люди в різних країнах по різному будують своє житло. Головними критеріями слугують практичні та культурно – побутові чинники. Природні, а переважно кліматичні умови визначають матеріал з якого будується житло, характер стін, стелі, даху, розміри чи навіть наявність вікон і дверей. Ми взяли найбільш цікаві приклади 

1.Іглу ескімосів.Життя «у вічних снігах» - у холодних районах планети зі стійким сніговим покривом – здається незбагненним. Єдиний порятунок у такій ситуації – навчитися «розуміти» сніг і «приручити» його. Це вдалося корінним мешканцям Північної Америки – ескімосам, які називають себе – інуїт, тобто людина. . Умінням споруджувати снігові хатини – іглу – славляться ескімоси Аляски. Для побудови такого житла потрібен сніг та ніж з довгим лезом. На зведення хатини, що може вмістити 10 осіб, досвідченому майстру досить хвилин 40. 
 http://p1.pichost.me/i/56/1800423.jpg


2.Шатро туарегів – фелідж. У Північній Сахарі мешкає кочове плем’я туарегів. Назва племені означає «закриті від очей», тому що чоловіки – туареги носять національні костюми з чорної або темно – синьої бавовни і обмотують голови довгими шарфами. Шатро туарегів – фелідж. Для того, щоби побудувати фелідж потрібно дві години: зв’язують до купи довгі жердини, зверху покривають верблюжими шкірами – «кошмами», а підлогу вистеляють килимами чи циновками. Вдень всі сторони шатра відкриті, а вночі фелідж не має ні вікон ні дверей. Це дає змогу вдень охолоджувати житло, коли температура в пустелі досягає +40°С у затінку, а вночі – зберігати тепло, так як температура знижується іноді до 0°С.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg1FZoHbJBqolwar0JnGKfpOynK6n7kv5G2PohiUz-w6J7-1p4_9ucuHAZgKvODh451jUAVgtieguMVzkSeU_abRNNuS56NwtGkT3H9VkJLdY3Efen45V3JCA7c86U29c4h5hyphenhyphenpcxp1ML5o/s1600/Bedouin-Tent.jpg
 
3.Хижа пігмеїв. Одна з найменш заселених країн Африки – Конго, в якій проживають менше 3 млн. осіб. Вкриті лісами і болотами північні райони країни малозаселені, хоча саме в глибині лісів збереглися поселення наймалорослішого населення Землі – пігмеїв ,"людей розміром з кулак". Хижа пігмеїв будується з гілля, листя та трави. Хижу будує жінка, і саме вона є її власницею. А чоловік лише підбирає для хижі довге гілля. Спочатку на землі окреслюється коло , потім довгі та еластичні гілки згибаються навпіл та заганяються в землю. Утворюється каркас, який і покривають спочатку травою, а потім листям бананів. Якщо листя забруднюється і починає приваблювати надокучливих комах – їх знімають і промивають у річці. Таким чином господиня пере і дах, і стіни свого будинку.
 https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=0718395abfae5d43c3bc21cf26a8e46d&n=33&h=215&w=315
 
4.Українська хата. Для кожного українця хата - це символ батьківщини; символ тепла і доброти. Батьківська хата… Вона завжди є світом наших предків, які в ній народжувалися, робили перші кроки, вивчали перші букви, нарешті, з неї пішли різними шляхами здобувати щастя.
В Україні хати незвичайні. Чисті, вибілені, розмальовані кольоровою глиною, оздоблені витинанками, уквітчані пахучими травами. Кожна українська господиня дбайливо доглядала своє житло. «Без господаря двір, без господині хата плаче», - говорить народне прислів’я.
 http://on2.docdat.com/tw_files2/urls_44425/6/d-5837/img4.jpg


Комментариев нет:

Отправить комментарий